Kokią mėsą rinktis brandinimui - STEAK SUPPLY
agedbeef

Kokią mėsą rinktis brandinimui

Svarbiausia, ką turite žinoti – brandinti galima beveik bet kurią mėsą. Rinkdamiesi ją kasdieniams ar šventiniams patiekalams, savo mėsininko būtinai paklauskite, ar mėsa išbuvo jai skirtą laiką šaldytuve ir stenkitės jos nepirkti, jei Jums bus atsakyta, kad gyvuliukas paskerstas vakar. Nes tiesiog paskersti – neužtenka. Ir nors kokybiška brandinta mėsa Lietuvoje, deja, bet vis dar yra didelė retenybė, kiekvienas, turėjęs progą tokios paraugauti – prie nebrandintos mėsos dažniausiai nebegrįžta. Tokios progos neturėjusiems arba manantiems, jog visa tai yra niekai ir brandinimas tėra kapitalistų prasimanymas – telieka džiaugtis įprastais mėsos skonio guminukais. Na, o grįžtant prie mėsos, reikia pastebėti, kad nors brandinti galima bet kurią rūšį, kiekviena jų reikalauja skirtingo brandinimo laikotarpio. Taigi, atmintinė:

• Nors baltosios mėsos paukštiena, t. y. kalakutiena ir vištiena, nereikalauja jokio brandinimo, bet trumpas, 2-3 dienų, pakabėjimas sausai šaldytuve tik pagerina jos skonines savybes. Tačiau raudonosios mėsos paukštiena gali būti brandinama ir 30 ar dar daugiau dienų.

• Žvėriena turi būti brandinama 7-14 dienų ir, svarbiausia, nepjaustyta. Deja, tai dažnai neįmanoma, nes medžiotojai yra įpratę tamsoje sukapoti sumedžiotą grobį į mėsos asorti su visais kaulais ir kailiu.

• Kiauliena, kurios brandinimas nėra labai paplitęs, gali būti brandinama net 35-42 dienas.

• Jei mėgstate veršieną, atminkite, jog ji turėtų sausai pakabėti bent 12 dienų.

• Trumpiausias jautienos brandinimo laikas yra 18 dienų. O ilgiausias – gali siekti ir visas 180 dienų. Taip, taip. Tokia mėsa yra tikrai tinkama valgyti! Žinoma, joje atsiranda mėlynasis pelėsis, turintis sūriui būdingą prieskonį, ir šitiek brandinta mėsa gali būti ne visiems priimtino skonio, bet juk ir sūrį su mėlynuoju pelėsiu mėgsta ne kiekvienas, tiesa?

Paruošta pagal virtuvės šefo L. Čepracko patarimus