TOP mėsos patiekalai - STEAK SUPPLY
TOP mėsos patiekalai

TOP mėsos patiekalai

Mėsa – neabejotinai vienas svarbiausių produktų mūsų mityboje.

Nuo seniausių laikų, mėsos patiekalai yra vertinami dėl maistingumo, skonio savybių ir įvairovės. Šiame straipsnyje aptarsime keturis populiariausius mėsos patiekalus: aptarsime jų taisyklingą ruošimą, pateikimą ir pasidalinsime kitais patarimais.

TOP 4 mėsos patiekalai

Didkepsnis (Steikas)

Didkepsnis, arba steikas, yra vienas iš labiausiai vertinamų mėsos patiekalų pasaulyje.

Šio patiekalo paslaptis – tobulai paruoštas, aukštos kokybės jautienos gabalas: išpjova (filet mignon), antrekotas (rib-eye), nugarinė (ny strip), papilvė (flank) ir t.t. Kiekvienas iš šių kepsnių pasižymi savitu skoniu ir tekstūra.

Ruošiant steiką svarbiausi dalykai bus tinkamas mėsos išmarinavimas mėgstamais prieskoniais ir jos kepimas. Kepimas aukštoje kaitroje ant grotelių ar keptuvėje leis kepsnio išorėje suformuoti traškią plutelę, tuo pačiu išlaikant sultingą ir minkštą jo vidų.

Aktualus aspektas bus ir didkepsnio kepimo laipsnis (angl. rare, medium rare, medium, well done ir t.t.). Vieno teisingo atsakymo kiek kepti didkepsnį nėra ir viskas priklauso nuo asmeninių skonio preferencijų.

Pateikiant didkepsnį, svarbu atsižvelgti į derančius garnyrus ir padažus, kurie gali sustiprinti ar papildyti mėsos skonį. Tradiciškai didkepsnis patiekiamas su šviežiomis daržovėmis ar keptomis bulvėmis, taip pat su įvairiais padažais – nuo klasikinio berno iki švelnaus gorgonzola sūrio padažo.

Kepsnys turėtų būti pateiktas centre, su garnyrais šonuose, akcentuojant patiekalo estetiką ir prabangą. Galutinis štrichas – švieži žalumynai arba specialiai parinkti prieskoniai, kurie ne tik papildo skonį, bet ir padaro patiekalą vizualiai patrauklų.

Mėsainis (Burgeris)

Mėsainis, arba burgeris, taip pat yra vienas labiausiai pasaulyje paplitusių mėsos patiekalų, simbolizuojantis ne tik greitą maistą, bet tuo pačiu metu ir aukštą šefo kulinarinį meistriškumą. Šio patiekalo esmė – kokybiškas, tinkamai paruoštas mėsos paplotėlis, paprastai iš jautienos, tačiau taip pat populiarūs yra vištienos, kiaulienos ar netgi žuvies variantai.

Mėsainio paslaptis slypi ne tik kokybiškoje mėsoje, bet ir teisingame prieskonių derinyje, kuris suteikia jai unikalų skonį. Svarbūs yra ir kiti mėsainio elementai – kokybiška bandelė, geras sūris, šviežios ar marinuotos daržovės ir įvairūs padažai, kurie suteikia patiekalui išskirtinį charakterį ir sodrumą.

Pateikiant mėsainį, kūrybiškumas gali padaryti labai didelį skirtumą. Galima eksperimentuoti su skirtingais priedais ir padažais, siekiant sukurti unikalias skonio kombinacijas. Mėsainis gali būti patiektas su keptomis bulvėmis ar šviežia salotų lėkšte siekiant subalansuotos ir patrauklios maitinimosi patirties.

Šiuolaikinėje kulinarinėje scenoje burgeris yra pakilęs iki prestižinio lygio, dėka šefų, kurie nebijo eksperimentuoti su egzotiškais ingredientais ir naujoviškais skonių deriniais, siekiant sukurti išskirtines mėsainio versijas.

Jautienos brisketas (Brisket)

Jautienos brisketas yra patiekalas, puikiai išryškinantis ilgo ir lėto mėsos ruošimo privalumus. Tai krūtininės dalies mėsa kuri, ją tinkamai paruošus, tampa nepaprastai švelni ir sultinga.

Ruošiant jautienos brisketą, svarbu laikytis kelių pagrindinių principų. Pirma, mėsa turėtų būti kruopščiai įtrinta prieskoniais, kurie gali būti tiek tradiciniai, pavyzdžiui, druska ir pipirai, tiek įvairesni, atspindintys jūsų mėgstamas pasaulio virtuves. Antra, ruošimas reikalauja kantrybės – mėsa troškinama arba rūkoma žemoje temperatūroje kelias valandas ar net visą parą, priklausomai nuo jos dydžio ir norimo švelnumo laipsnio.

Lėtas ruošimo būdas leidžia jungiamajam mėsos audiniui palaipsniui virti želatina, o storam riebaliniui sluoksniui – ištirpti, taip suteikiant mėsai neįtikėtiną sultingumą ir skonį. Šis procesas taip pat leidžia prieskoniams geriau įsigerti į mėsą.

Prieš pateikiant jautienos brisketą, paprastai mėsa pjaustoma plonais griežinėliais, taip leidžiant išryškėti švelniai jos tekstūrai ir sodriai spalvai kiekviename kasnyje. Patiekalą galima derinti su įvairiais garnyrais, pavyzdžiui, virtomis ar keptomis bulvėmis, šviežiomis ar marinuotomis daržovėmis, taip pat su tradiciniais padažais, tokiais kaip BBQ.

Nepaisant ilgo ruošimo proceso, jautienos brisketas yra tikrai vertas visų pastangų dėl nepakartojamo mėsos skonio ir tekstūros. Tai patiekalas, kuris puikiai tinka šventiniam stalui ar šeimos pietums.

Kiaulienos šonkauliai (Ribs)

Kiaulienos šonkauliai yra vertinami dėl nepakartojamo skonio, aromato ir švelnumo. Šis patiekalas yra populiarus visame pasaulyje, ypač tų tarpe, kurie mėgsta BBQ virtuvę, nes tinkamai paruošti šonkauliai yra tiesiog nepaprastai skanūs.

Ruošiant kiaulienos šonkaulius, svarbiausia yra pasirinkti kokybišką mėsą ir skirti pakankamai dėmesio marinavimo procesui. Marinatas ne tik suteikia mėsai papildomo skonio, bet ir padeda jai tapti švelnesnei. Populiariausi marinatai šonkauliams yra ruošiami iš česnako, medaus, sojos padažo, įvairių prieskonių ir žolelių, taip pat BBQ padažo, kuris suteikia šiam patiekalui charakteringą skonį ir aromatą.

Lėtas kepimas ar rūkymas žemoje temperatūroje yra būtinas, norint, kad šonkauliai išliktų sultingi ir švelnūs. Šis procesas paprastai užtruka kelias valandas, tačiau rezultatas – nepaprastai minkšta mėsa, kuri tiesiog tirpsta burnoje, – visiškai vertas pastangų darbas. Dažnai prieš patiekiant šonkaulius, jie papildomai apkepinami ant aukštos kaitros, kad išorėje susidarytų traški plutelė.

Kaip garnyras puikiai tinka įvairios salotos, keptos ar virtos daržovės, bulvių košė arba maži, traškūs bulvių kubeliai. Šonkauliai taip pat gali būti patiekti su įvairias padažais: aštriu čili arba saldžiarūgščiu padažu, kurie prideda patiekalui dar daugiau skonio sluoksnių.

Mėsos patiekalų paruošimo patarimai

Patarimas Aprašymas
Kokybiškos mėsos pasirinkimas Renkantis aukštos kokybės mėsą, atkreipkite dėmesį į jos kilmę ir šviežumą. Tai padės užtikrinti geriausią patiekalo skonį ir tekstūrą.
Marinavimas Marinuokite mėsą prieš kepant. Tai ne tik praturtina ją skoniu, bet ir padeda išlaikyti sultingumą kepimo metu.
Tinkamas paruošimas Atsižvelkite į kiekvieno mėsos tipo ypatumus ir paruošimo būdus, siekiant maksimalaus skonio.
Kepimo temperatūra ir laikas Laikykitės nurodytos kepimo temperatūros ir laiko, kad mėsa iškeptų tolygiai ir būtų sultinga.
Patiekalų įvairovė Eksperimentuokite su įvairiais mėsos patiekalais ir jų deriniais, kad atrastumėte naujus skonius.

Pabaigai

Kiekvienas mėsos patiekalas pasižymi savitais principais ir tradicijomis.

Drąsiai eksperimentuokite ir atraskite tuos skonius kurie labiausiai džiugina jus ir jūsų šeimą.